Plastic Soup Foundation
  • Het probleem
      • Plasticsoep
      • Wat is plastic?
      • Milieueffecten
      • Dierenleed
      • Gezondheid
      • Regelgeving
      • Schijnoplossingen
      • Afspraken
      • Duurzaamheidsdoelen
      • Feiten & Cijfers
  • Wat wij doen
      • Gezondheid
      • Microplastics
      • Educatie
      • Zwerfafval
      • Andere projecten
  • Wat jij kunt doen
      • Als consument
      • Als organisatie
      • Als school
  • Oplossingen
  • Nieuws
  • Doneer
  • NL
  • EN
  • Zoek
  • Menu Menu
Je bent hier: Nieuws UNESCO publiceert PSF-rapport over microplastics in binnenwateren

UNESCO publiceert PSF-rapport over microplastics in binnenwateren

Stockholm, 29 augustus 2016 – De kwaliteit van zoetwater wordt wereldwijd aangetast door nieuwe vormen van vervuiling. Microplastics, een van de oorzaken, krijgen nog weinig aandacht. UNESCO beschouwt microplastics in binnenwateren als een groeiend probleem met potentieel grote schadelijke gevolgen. Een door de Plastic Soup Foundation, in opdracht van UNESCO, geschreven rapport werd in Stockholm tijdens de World Water Week voor camera gepresenteerd. De case study is onderdeel van het UNESCO Project on Emerging Pollutants in Water and Wastewater. De uitzending is hier terug te zien.

Microplastics, kleiner dan 5 mm, worden overal in binnenwateren aangetroffen. Het rapport beschrijft de voornaamste bronnen en benoemt mogelijke oplossingen. Een belangrijk doel is om het probleem van de microplastics wereldwijd hoger op de politieke agenda te krijgen. Nationale overheden zijn in principe verantwoordelijk voor de kwaliteit van het water.

Michiel Roscam Abbing, auteur van de studie: “Er is veel meer aandacht voor plastic vervuiling in de oceanen dan voor rivieren en meren. Dat is onterecht. De verwachting is dat door ons gebruik van plastic en vooral door verdergaande fragmentatie van grote stukken plastic het aantal microplastics in het water enorm zal toenemen. Hoe kleiner de deeltjes hoe groter de kans dat ze in de voedselketen terechtkomen en in ecosystemen doordringen. En eenmaal in het water zijn ze daar niet meer uit te halen.” De studie wordt naar verwachting binnen enkele maanden gepubliceerd.

Zweden speelt internationaal een belangrijke rol waar het gaat om verbetering van de waterkwaliteit. De World Water Week wordt elk jaar georganiseerd door het Stockholm International Water Institute (SIWI). Het UNESCO onderzoeksprogramma naar “Emerging Pollutants” wordt gefinancierd door de Swedish International Development Cooperation Agency (SIDA). De Zweedse minister voor milieu heeft eerder dit jaar opgeroepen tot een verbod op microplastics in cosmeticaproducten.

Lees meer over microplastics in ons dossier Microbeads & microplastics.

Search

Categorieën

  • Dierenleed (22)
  • Kom zelf in actie (69)
  • Sierteelt (4)
  • Junior (17)
  • Persberichten (25)
  • Blogs (23)
  • Solutions (19)
  • Politieke Pluim (4)
  • Sponsoracties scholen (9)
  • Nieuws (939)
  • Duikers (4)
  • Gezondheidseffecten (77)
  • Microplastics in cosmetics (4)
  • Plastic Waste (114)
  • Samenwerkingen (1)
  • Plastic Diet (9)
  • Andere categorie (1)
  • Schone rivieren (42)
  • Beat the microbead (1)
  • Microplastics (44)
  • Synthetische kledingvezels (27)

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

om op de hoogte te blijven van al onze activiteiten.
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Doneer direct en help mee

Ik doneer € 5Ik doneer € 10Ik doneer € 15Een ander bedrag

Meer nieuws

Het strand is één grote asbak. Tijd dus voor de Beach Cleanup!

Het Noordzeestrand wordt weer opgeruimd door duizenden vrijwilligers. Hoe krijg je de stranden peukenvrij?

Lees meer

Tonnen aan onzichtbare nanoplastics in de Waddenzee

Baanbrekend onderzoek geeft indicatie van de hoeveelheid onzichtbare nanoplastics in de Waddenzee en wijst op een potentieel gevaar voor het zeeleven.

Lees meer

Mea culpa van Ocean Conservancy voor invloedrijk rapport uit 2015. Wie volgt?

De industrie kan framing van de plasticsoep niet langer ontkennen. Voor een rapport uit 2015 worden nu excuses aangeboden.

Lees meer

Rechtszaak tegen miljardeninvestering INEOS in Antwerpen

ClientEarth heeft de Vlaamse overheid voor de rechter gedaagd. Zij willen zo voorkomen dat INEOS in de haven van Antwerpen zijn grootste investering in plastic ooit doet.

Lees meer

Over ons

  • Koploper
  • Missie & Visie
  • Onze mensen
  • Werken bij
  • Jaarstukken & Statuten
  • Persvragen
  • Nieuwsbrief

Onze aanpak

  • Plastic Soup Angels
  • Fondsen & Partners
  • Ambassadeurs
  • Plastic Soup Awards
  • Plastic Soup Atlas
  • Feiten & Cijfers
DONEER
  • Facebook

  • Twitter

  • Instagram

  • LinkedIn

  • YouTube

  • Contact

 
© Copyright - Plastic Soup Foundation
  • Contact
  • Privacyverklaring
  • AVG toestemmingen
‘Jutsels’ van ballonlintjes en ballonnenSchaap gemaakt van ballonlintjesHoogvliet supermarkten sponsort 50 basisscholen met gastlessen over plastic...
Scroll naar bovenzijde

Uw privacy en deze website...

Deze website gebruikt o.a. cookies om het gedrag van gebruikers in kaart te brengen, te analyseren, de gebruikerservaring te verbeteren en om ervoor te zorgen dat relevante informatie en advertenties kunnen worden getoond. Klik op 'instellingen' om uw toestemmingen voor deze website te bekijken en in te stellen.

Privacy verklaring
Sluiten

Uw privacy en deze website...

Deze website gebruikt o.a. cookies om het gedrag van gebruikers in kaart te brengen, te analyseren, de gebruikerservaring te verbeteren en om ervoor te zorgen dat relevante informatie en advertenties kunnen worden getoond. Klik op 'Instellingen' om uw toestemmingen voor deze website te bekijken en in te stellen.

Functionele technologie stelt een website in staat om informatie te onthouden die de manier waarop de website zich gedraagt of eruit ziet verandert, zoals uw voorkeurstaal of de regio waarin u zich bevindt. Er wordt geen persoonsinformatie opgeslagen of verwerkt met deze technologien.

Bekijk details

Deze toestemming wordt gebruit om bezoekers aan Plastic Soup Foundation op verschillende websites te volgen. De bedoeling is om advertenties te tonen die relevant en aantrekkelijk zijn voor de individuele gebruiker en daardoor waardevoller voor uitgevers en externe adverteerders.

Bekijk details

Deze toestemming helpt website-eigenaren om te begrijpen hoe bezoekers omgaan met websites door het te verzamelen en te rapporteren. 

Bekijk details
Vergeet mijn instellingen. Instellingen vergeten.