Plastic Soup Foundation
  • Het probleem
      • Plasticsoep
      • Wat is plastic?
      • Milieueffecten
      • Dierenleed
      • Gezondheid
      • Regelgeving
      • Schijnoplossingen
      • Afspraken
      • Duurzaamheidsdoelen
      • Feiten & Cijfers
  • Wat wij doen
      • Gezondheid
      • Microplastics
      • Educatie
      • Zwerfafval
      • Andere projecten
  • Wat jij kunt doen
      • Als consument
      • Als ondernemer
      • Als school
      • #PlasticSoupJump
  • Oplossingen
  • Nieuws
  • Doneer
  • NL
  • EN
  • Zoek
  • Menu
Je bent hier: Nieuws Wereldbevolking consumeert 1 miljoen plastic flesjes per minuut

Wereldbevolking consumeert 1 miljoen plastic flesjes per minuut

De wereldwijde consumptie van plastic stijgt nog steeds. In 2016 werden er 480 miljard plastic flesjes verkocht. In 2004 waren dit er nog 300 miljard. Tegenwoordig worden er elke minuut 1 miljoen plastic flesjes verkocht en het totaal aantal zal stijgen naar 583,3 miljard in 2021. Dat blijkt uit statistieken van Euromonitor, een instituut dat internationaal marktonderzoek uitvoert.

Volgens het onderzoek is de enorme vraag naar plastic flessen voor een groot gedeelte het gevolg van de urbanisering van China. Daar wordt volgens Rosemary Downy, hoofd verpakkingen bij Euromonitor, bijna een kwart van alle plastic flessen geconsumeerd. In 2015 werden er alleen al 68,4 miljard plastic flesjes water verkocht in China en in 2016 steeg dat aantal naar 73,8 miljard.

Minder dan de helft van alle in 2016 gekochte plastic flesjes werden ingezameld voor recycling. Van slechts 7% van deze flesjes zijn nieuwe PET-flessen gemaakt. De meeste flessen komen op de vuilnisbelt of in het milieu terecht. Geschat wordt dat er elk jaar tussen de 5 en 13 miljard kilo aan plastic afval in de oceanen terechtkomt, het equivalent van een volle vuilniswagen per minuut.

Voor Recycling Netwerk vormen de cijfers van Euromonitor aanleiding om een oproep te plaatsen aan het adres van de politieke partijen die momenteel aan de onderhandelingstafel zitten bij informateur Gerrit Zalm. Aan de onderhandelaars wordt gevraagd maatregelen te nemen in een nieuw regeringsakkoord, zoals uitbreiding van statiegeld.

In februari heeft de Nederlandse regering aangegeven te gaan onderzoeken op welke manier het aantal zwerfflesjes in drie jaar met 90% verminderd kan worden. Zij geeft hiermee gehoor aan de wens van de Tweede Kamer. Een ruime meerderheid van de Kamer schaarde zich achter de oproep van Merijn Tinga (de Plastic Soup Surfer) die bijna 58.000 handtekeningen verzamelde om het statiegeldsysteem toe te passen op kleine flesjes. Demissionair staatssecretaris Dijksma beloofde de Kamer dit najaar met een voorstel te komen.

Search

Categorieën

  • Nieuws (1.138)
  • Gezondheidseffecten (78)
  • Plastic Waste (115)
  • Plastic Diet (9)
  • Schone rivieren (41)
  • Microplastics (51)
  • Synthetische kledingvezels (28)
  • Dierenleed (24)
  • Kom zelf in actie (71)
  • Sierteelt (6)
  • Junior (20)
  • Persberichten (19)
  • Blogs (23)
  • Solutions (19)
  • Politieke Pluim (7)
  • Sponsoracties scholen (5)
  • Vacatures (2)
  • Duikers (5)
  • Microplastics in cosmetics (3)

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

om op de hoogte te blijven van al onze activiteiten.
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Doneer direct en help mee

Ik doneer € 5Ik doneer € 10Ik doneer € 15Een ander bedrag

Meer nieuws

Revolutionair: Frankrijks ‘très simple’ alternatief voor verpakkingsplastic

In Frankrijk is de refill-revolutie begonnen. Dankzij een nieuwe wet kun je daar straks in de supermarkt plasticvrij boodschappen doen. En dat is fantastisch nieuws!

Lees meer

Statement over docu seaspiracy

Misschien hebben jullie inmiddels Seaspiracy gezien, een nieuwe en schokkende documentaire over de commerciële visvangst, maar ook over plasticvervuiling. We kunnen ons voorstellen dat dit veel vragen oproept, misschien ook over ons.

Lees meer

Microplastics zijn bron van bacteriën en bedreigen mens en dier

Op microplastics kunnen biologische ziekteverwekkers (pathogenen) en antibioticaresistente bacteriën groeien. Dat dit een potentieel gevaar is voor de gezondheid van mens en dier, is al langer bekend. Maar nu blijkt dat een veel toegepaste waterzuiveringstechniek bijdraagt aan de verspreiding van potentiële ziekteverwekkers via microplastics.

Lees meer

Oorlog in compostland: er zit te veel plastic in

Akkerbouwers mogen vanaf 1 april geen compost meer gebruiken met het label Keurcompost. Er zit namelijk te veel plastic in. Dit verbod is onlangs uitgevaardigd door VVAK, ofwel Voedsel- en Voederveiligheid Akkerbouw.

Lees meer

Over ons

  • Koploper
  • Missie & Visie
  • Onze mensen
  • Werken bij
  • Jaarstukken & Statuten
  • Persvragen

Onze aanpak

  • Plastic Soup Angels
  • Fondsen & Partners
  • Ambassadeurs
  • Plastic Soup Awards
  • Plastic Soup Atlas
  • Feiten & Cijfers
  • Facebook

  • Twitter

  • Instagram

  • LinkedIn

  • YouTube

  • Contact

 
© Copyright - Plastic Soup Foundation
  • Contact
  • Privacyverklaring
  • AVG toestemmingen
“Vissen slikken minder microplastics in dan gedacht” europese zeebaars intestines european sea bass nanoplastics Nanoplastics in scrubs met plastic microbeads
Scroll naar bovenzijde

Uw privacy en deze website...

Deze website gebruikt o.a. cookies om het gedrag van gebruikers in kaart te brengen, te analyseren, de gebruikerservaring te verbeteren en om ervoor te zorgen dat relevante informatie en advertenties kunnen worden getoond. Klik op 'voorkeuren aanpassen' om uw toestemmingen voor deze website te bekijken en in te stellen.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen