Plastic Soup Foundation
  • Het probleem
      • Plasticsoep
      • Wat is plastic?
      • Milieueffecten
      • Dierenleed
      • Gezondheid
      • Regelgeving
      • Schijnoplossingen
      • Afspraken
      • Duurzaamheidsdoelen
  • Wat wij doen
      • Gezondheid
      • Microplastics
      • Educatie
      • Zwerfafval
      • Andere projecten
  • Wat jij kunt doen
      • Als consument
      • Als ondernemer
      • Als school
  • Oplossingen
  • Nieuws
  • Webshop
  • Doneer
  • NL
  • EN
  • Zoek
  • Menu
Je bent hier: Nieuws Het regent microplastics, overal en elke dag

Het regent microplastics, overal en elke dag

Amsterdam, 17 april 2019 – Soms brengt de wind zand uit de Sahara naar Nederland. De lucht kan daardoor oranje kleuren en als het ook nog eens licht regent kan alles onder een laagje roodachtig stof komen te zitten. Onderzoekers vroegen zich af hoe dat zit met microplastics in de lucht. Ook die blijken neer te dalen en grote afstanden te kunnen overbruggen. Daardoor komen ze overal terecht, ook in afgelegen natuurgebieden.

Nieuwe studie

In de bergen van de Franse Pyreneeën, ver weg van de bewoonde wereld, is onderzocht hoeveel microplastics er dagelijks uit de lucht neerdalen op de grond. Monsters werden over een periode van vijf maanden genomen. Het ging om droge en natte — met regendruppels meekomende — depositie. Per vierkante meter werden elke dag gemiddeld 249 plastic stukjes gevonden, 73 stukjes film en 44 vezels. Berekeningen leerden dat de wind al die microplastics gemakkelijk over een afstand van 95 kilometer kon vervoeren, en vermoedelijk over nog veel grotere afstanden. Het artikel verscheen in Nature Geoscience.

Twee eerdere onderzoeken

Terwijl er relatief veel onderzoek wordt gedaan naar microplastics die via water hun weg naar elders vinden, is de kennis over microplastics in de lucht nog heel beperkt. In 2016 werd voor het eerst fallout van microvezels gemeten. In Parijs en in een voorstad van Parijs werd toen geteld wat er dagelijks aan microvezels uit de lucht neerdwarrelt. Toen werden tussen de twee en 355 microvezels per vierkante meter per dag geteld. Vorig jaar hebben Chinese onderzoekers vastgesteld dat in de Chinese stad Dongguan de dagelijkse fallout tussen de 175 en 313 microplastics per vierkante meter betrof. Daar waren de meeste microplastics synthetische microvezels.


Lees ook – Fallout van plastic microvezels

Lees ook – Hoe schadelijk is het inademen van microplastics?

Search

Categorieën

  • Nieuws (1.111)
  • Gezondheidseffecten (75)
  • Plastic Soupermarkt (6)
  • Beat the microbead (36)
  • Die ballon gaat niet op (12)
  • Trash hunters (60)
  • Ocean Clean Wash (25)
  • My little plastic footprint (12)
  • Schone rivieren (40)
  • Wat is plastic soup? (33)
  • Plastic Urban Mining (18)
  • Microbeads (38)
  • Synthetische kledingvezels (20)
  • Dierenleed (24)
  • Soorten plastic (18)
  • Kom zelf in actie (47)
  • Verduurzaming sierteelt (6)
  • Junior (20)
  • Acties (8)
  • Persberichten (19)
  • Blogs (22)
  • Solutions (18)
  • Sponsoracties (8)
  • Amsterdam Clean Water (1)
  • Awards (8)
  • Politeke Pluim (7)
  • Kom zelf in actie>Sponsoracties (20)
  • Acties>World Cleanup Day (11)
  • Plastic Health Coalition (10)
  • Sponsoracties scholen (5)
  • Vacatures (1)

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

om op de hoogte te blijven van al onze activiteiten.
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Doneer direct en help mee

Ik doneer € 5Ik doneer € 10Ik doneer € 15Een ander bedrag

Meer nieuws

Cosmetica-industrie misleidt consument en overheid: Microbeads in verzorgingsproducten zijn helemaal niet uitgefaseerd

De Europese cosmetica industrie misleidt consument en overheid. De sector verklaarde in 2018 dat het gebruik van plastic microbeads met 97,6% gedaald was en beloofde dat er in 2020 geen verzorgingsproducten meer verkocht zouden worden met plastic microbeads. Dergelijke producten worden echter nog altijd te koop aangeboden, blijkt uit wetenschappelijk onderzoek.

Lees meer

Hoe gevaarlijk tapijtafval in paardenbakken belandt

Journaliste Laura Hoogenraad heeft onderzoek gedaan naar het hergebruik van oude, versnipperde vloerbedekking vol chemicaliën in maneges. Ze doet er verslag van in dit artikel.

Lees meer

Kinderspeelplaatsen zijn bron van giftige microplastics

Op kinderspeelplaatsen wordt industrieel afval vol toxische stoffen gebruikt onder het mom van ‘circulaire economie.’

Lees meer

Zijn baby’s voldoende beschermd tegen microplastics?

Voor het eerst hebben wetenschappers microplastics in de placenta aangetroffen. Ook blijkt uit recent onderzoek dat baby’s dagelijks 1,6 miljoen microplastics binnenkrijgen via voeding uit plastic flesjes.

Lees meer

Over ons

  • Koploper
  • Missie & Visie
  • Onze mensen
  • Werken bij
  • Jaarstukken & Statuten
  • Persvragen

Onze aanpak

  • Plastic Soup Angels
  • Fondsen & Partners
  • Ambassadeurs
  • Plastic Soup Awards
  • Plastic Soup Atlas
  • FAQ
  • Facebook

  • Twitter

  • Instagram

  • LinkedIn

  • YouTube

  • Contact

 
© Copyright - Plastic Soup Foundation
  • Contact
  • Privacyverklaring
“Plastic Pact is marketingstunt” Bol.com introduceert plastic verpakkingen onder mom van milieuoverwegingen
Scroll naar bovenzijde
This site uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more